Oddílové tábory

 

18. Tábor, kde lišky dávají dobrou noc

13. - 25. července 2015, Třemešné pod Přimdou

S novým vedením do nových míst. Zaoblená krajina Českého lesa ještě nikdy nehostila Vavřince, natož pak jejich tábor. Přesto se tam díky Líze vydali a prožili zde radostných společných 14 dní. Mýtina Včelnice se stala přechodným domovem malých i velkých táborníků, vše bezpečně oddirigovala šéfová Rybka.

 

 

17. Tábor very much

19. - 30. července 2014, Těchonín

Jali jsme se trochu recyklovat tábořiště a tak jsme vyrazili do míst, jež jsou u nás v oddílu už trochu zahalena historií. Nu, krom Tarzana a Vichřice tam nikdo nebyl, takže se vlastně vyráželo do země neprobádané. Na louku obtékanou Tichou Orlicí, s nedalekým Suchým vrchem, kde na kůlech jest postaveno dostatek podsadových domků pro táborníky.

 

 

16. Tábor Hobit

13. - 21. července 2013, Měsíční údolí u Vlašimi

Tak a po roce opět na stejné místo! Tentokrát se 4. oddílem střediska - Kalenkou jsme znovu zavítali na břehy Blanice, do tábořiště ještě nedávno vyplaveného povodní. Slunce se ale snažilo vše vynahradit, a tak nám za 9 dní táborového pobytu ani jednou nezapršelo. S melodií trpasličí písně na rtech vydali se malí i velcí na za pokladem draka Šmaka. Víc o tom jistě prozradí obsáhlý zápis od Lízy.

 

 

15. Tábor planet

15. - 28. července 2012, Měsíční údolí u Vlašimi

Družiny skautů, malých i velkých světlušek a již podruhé družina pohodových Trosečníků zamířily na přelomu července na první skautské tábořiště v Čechách. U příležitosti 100 let skautingu dobrá příležitost vychutnat si historii i zajímavé místo v údolí Blanice, odkud je hvězdná obloha neobyčejně krásná. Ale kdo chce v Měsíčním údolí býti, musí kus hvězdné cesty ujíti. A když má nohy ještě necvičený, pak je vhodný cestovat jako stopař. Stopař? Na táboře? No jasně, nenechte se pobízet a čtěte táborový zápis od Rybky.

 

14. Tábor pod Fata Morgánou

17. - 30. července 2011, Ruprechtice u Broumova

Nemáme dostatek dětí? Co teď? Pojedeme na tábor se dvanácti? Tak tohle jsme řešili v březnu, nevěda, že tam nahoře mají trochu jiné plány... Nabídli jsme účast dívčímu oddílu ze střediska Krakonoš, přibrali pár neskautských dětí a hle - na tábor nás mířilo přes padesát. Mají tam vůbec dost stanů? A co šerif, přijme nás - přistěhovalce z Evropy vlídně? Nezkoušejte trpělivost a čtěte zprávu od Antíka

 

13. Tábor POPOUPO

11. - 24. července 2010, Trpík u Lanškrouna

Na podivuhodný tábor do podivuhodné krajiny mezi Čechami a Moravou a s podivuhodným táborovým námětem jsme vyrazili do Trpíku, kousek od Lanškrouna. Náš nový vedoucí Dingo sice prohlašoval, že kdo chce na tábor do Trpíku, musí trpět, ale my si z toho nic nedělali a čtrnáct dní prožili bez velkých trápení. A děly se věci! Proto si přečtěte zápis od Rybky.

 

12. Tábor Nových srdcí

11. - 18. července 2009, Valdov

V kotlince při potůčku Heřmanka a na přilehlých stráních se rozkládá tichá a útulná vesnice Valdov. Dnes má cca 115 stálých obyvatel. Ale o prázdninách se počet obyvatelstva, díky skautům , kteří se střídají na skautském tábořišti, od svého standardního počtu poněkud odchýlí. A navíc způsob letošní léta zdá se býti poněkud rozmarným... Rozmarným? Tak to chce přečíst celou zprávu od Vichřice.

 

11. Tábor u spadlého smrku

20. - 29. července 2008, Podsuchá (SR)

V roce 2008 vyrazila na tábor jen skautská družina Vlků. Vydali jsme se na Slovensko, do údolí bezejmeného potoka u rekreačního střediska Podsuchá. Přístřeší a táborovou základnu nám poskytli skauti z Ružomberoka ve svém srubu, přeneseném sem před několika lety z Liptovské osady. Čtěte zprávu od Tarzana.

 

10. Tábor Ztraceni

21. - 28. července 2007, Pecka

To chce změnu! Prohlásili jsme na předtáborové poradě a tak se i zařídili. První cyklotábor nás čekal se základnou na Pecce. Louka v magické krajině hradů, polodrahokamů, vyhaslé sopky a prašných silnic se nám stala na týden domovem. Teda - měla stát, protože jsem byli tak nějak ztraceni. Nebo snad Ztraceni? Vše prozrazuje táborový zápis od Antíka.

 

9. Tábor Pramenů

15. - 29. července 2006, Pístov u Mariánských Lázní

Tábor překvapení, tábor převleků, tábor stále nových probuzení. Zdivočelá země Slavkovského lesa se nám stala na deset dní domovem. Pili jsme minerálky, které tu vyvěrají jen tak, do potoka, hráli skutečné i neskutečné hry, učili se být spolu. Symbolický rámec osadníků i celý táborový běh ale jistě lépe přiblíží Tarzanův zápisTábor pramenů - Pístov.

 

8. Tábor Kulihrach

16. - 29. července 2005, Dynčák u Velkých Karlovic

Po klidné Sázavě to chtělo hory. A tak jsme už v září našli vhodné tábořiště a celý rok se těšili na Beskydy a Javorníky. Nu, možná jsme si to za tu dobu trochu vybásnili, ale přesto stál tábor na druhém konci repuliky za to. Nevěříte? Tak čtěte povídání od Antíka.

 

7. Tábor - Tahoš 2004

17. - 28. července 2004, Sázava

Když jsme poprvé slyšeli název obce, u které tábořiště leží, začali jsme se těšit na řeku a její krásné okolí. Jenže pak se stačilo podívat na mapu - obec Sázava leží nedaleko Pelhřimova, k řece Sázavě je to 50 km na sever, v okolí jen mírný kopce Českomoravský vrchoviny ... Ale nakonec nás místo přesvědčilo samo a tábor stál taky za to (teda až na to bourání, ale to sem skoro nepatří). A proto čtěte povídání od Vichřice.

 

6. Tábor dalekých cest

28. července - 6. srpna 2003, Podvysoká (SR)

Náš první zahraniční tábor, s malým počtem dětí, čtyřmi vedoucími (poprvé bez Quonaba - kněze a zakládajícího člena oddílu), možná pro některé zpočátku nevypadal příliš optimisticky. Ale skutečnost předčila očekávání. Nevěříte? Tak čtěte povídání od Vichřice.

 

5. Tábor nehořících ohňů

13. - 27. července 2002, Čenkovička

Lesní mýtina mezi cestou a potokem blízko Jablonného nad Orlicí se nám stala svérázným domovem na 15 dní tábora. Chlad a vlhko, nehořící ohně, jedna malá povodeň, přepad tábora tlupou místních "přerostků", podivínští domorodci a ještě podivnější skauti - majitelé, kterým jsme tábor pomáhali bourat... Inu užili jsme si vcelku dost. I když táborový program vlivem vnějších okolností často ustupoval do pozadí, přesto si ho dovolím připomenout: na světlušky čekal Výcvik kosmonautů, na vlčata Šaman, na skauty Expedice Orinoko a na skautky cesta za poznáním sebe sama. Zvláštní to tábor, ale i tak jsme si odnesli spoustu nových a dobrých zkušeností. O tom všem píše v zápise Tarzan.

 

4. tábor

28. července - 11. srpna 2001, Těchonín

I tento rok nás přivítala těchonínská louka u Orlice a dvě podkovy stanů. Kromě vůbec nejvyššího počtu dětí se zde sešel také větší a poněkud nesourodý kolektiv vedoucích, který pro své ratolesti připravil různá táborová dobrodružství. Mezi všemi vynikali skauti - jejich Cesta kolem světa byla plná báječných nápadů a her. (Mimochodem část fotografií na našich stránkách je právě z tohoto tábora.)

 

3. tábor

29. července - 12. srpna 2000, Těchonín

Už jako skautský oddíl jsme se sešli k táborovým zkouškám v údolí Tiché Orlice. Světlušky a vlčata čekala hra Podivuhodné putování pouští na motivy skvělé dětské knihy POPOUPO, skautky Expedice Skotsko a skauty Cestou Jánošíka. Jak na tábor vzpomínala nová vedoucí Vichřice, posílajíc tam své světlušky bod Kryštofovým velením se dočtete zde.

 

2. Cesta Izraelitů z Egypta

1. - 10. července 1999, Nemojov

V hojném počtu, věkově smíšených a koedukovaných družinkách jsme prošli cestu Izraelitů z Egypta až do země zaslíbené.

Základnou se nám stalo tábořiště tehdy ještě cizích hostinských skautů. Pro většinu dětí to byl první pobyt ve stanech. Zde jsme se také blíže setkali s Ronym, který nás později navedl na cestu skautingu.

 

1. tábor

4. - 11. července 1998, Chotěborky

Náš první tábor byl zatěžkávací zkouškou nejen pro děti, ale také pro více méně nezkušené vedoucí. Všem se líbila celotáborová hra na motivy Tolkienovy knihy Hobit.
Základnou se nám stala pěkná barokní fara v nádherně položeném místě - Chotěborkách.