Aktuality

Dvacet let střediska Dobráček

Všechny bývalé i současné členy střediska zveme na oslavy výročí 20. let našeho skautského střediska Dobráček.

Program začíná již v pátek odpoledne, především pro pamětníky 1. skautského tábora v Kalu u Pecky. Přijít ale může kdokoliv a zavzpomínat nebo sdílet atmosféru či pohovořit si s naším prvním skautským průvodcem - br. Světluškou.

Tábor U mrtvé kočky 2022

Letošní tábor si 3. oddíl Sv. Vavřince užil v Dolanech u Vysokého Mýta. Tábor si vysloužil jméno U mrtvé kočky, celotáborová hra byla letos méně příběhová a více tvořivá. Táborníci se na 14 dní stali indiánskou vesnicí. Zažili největší skautský slib v historii oddílu i nejvíc splněných skautských výzev a hlavně nejvíc splněných Tří orlích per na jediném táboře.

Středisko zlepšuje zázemí pro oddílovou činnost

V průběhu podzimu byly zahájeny ve skautském domě v Hostinném práce na výměně osvětlení, zejména náhrada původních zářivkových svítidel za nové LED technologie. Dále byly provedeny nátěry všech interiérových dveří vč. výměny kování a v prostoru skladu v přízemí byly realizovány regály pro uskladnění oddílového vybavení.

 

Investice ve skautském domě v Hostinném byly podpořeny z rozpočtu města Hostinné.

Česko-německý tábor Šumava 2018

Táborem jsme navázali na každoroční setkání skautů a skautek z Hostinného a Bensheimu. Tábor se konal ve druhém říjnovém týdnu, v malebné chalupě v srdci Národního parku Šumava nedaleko městečka Lenora. Z českých řad se tábora účastnilo 18 osob a z německých jich bylo 6. Účastnilo se tedy méně německých skautů, než jsme předpokládali.

Skauti si připomněli výročí 17. listopadu

Náš vrchlabský 3. oddíl sv. Vavřince ve Vrchlabí zorganizoval (za pomoci dobrovolníků, skautek a skautů a roverů a rangers z našeho střediska i vrchlabského střediska Krakonoš) vzpomínku na 17. listopad 1989. Nejdřív byla na řadě hra v ulicích města pro vlčata, světlušky, skautky i skauty. A večer potom koncert pro všechny - zase nám zahrála skvělá kapela Goji.

Historická hra se skautům opět povedla aneb A.Jirásek trochu jinak

Na svátek svatého Václava 28. 9. 2017 byla v městském parku v Hostinném připravena pro veřejnost historická hra "Staré pověsti české". Počasí bylo více než skvělé. Vzhledem k tomu, že jednotlivá stanoviště byla opět perfektně připravena, a to především díky Hance Jiřičkové a Martině Dulové, nebyla během celého odpoledne o malé i velké návštěvníky této skautské akce nouze.

Stránky