123 dopisů Naděje

Milí pisatelé, sestřičky a bráškové, rodiče a přátelé,

od úterka 13. 12. do neděle 18. 12. skauti z Dobráčku pořádali Maraton psaní dopisů Amnesty International (AI) ve Vrchlabí a v Hostinném a zároveň vzpomínali na osobnost a odkaz Václava Havla, který byl sám svého času vězněm svědomí, jež dopisy od AI dostával.

Všechny dopisy dnes byly odneseny na poštu, vzorně oznámkovány, orazítkovány a brzoučko se rozletí do světa. V rámci našeho Maratonu ve Vrchlabí a v Hostinném se napsalo 123 dopisů!

Děkujeme všem, kteří jste psali, poskytly materiály, šířili pozvání, malovali obrázky a muzeu v Hostinném děkujeme za prostory k sobotní akci, stejně tak vrchlabské Střelnici za zapůjčení klubu Kotelna v neděli večer.

Pro tento rok Maraton končí, věříme však, že si ho další rok střihneme znovu. Pomohli jste zvýšit naději lidí po celém světě na to, že se jejich život zlepší a snad proto by bylo od věci rozloučit se cítatem pana prezidenta Václava Havla, kterého jsme si tento víkend také připomínali: "Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne."

Neztrácejte naději.

 

Pavel Žalský "Dingo"

vůdce 3. oddílu sv. Vavřince ve Vrchlabí

výchovný zpravodaj střediska Dobráček Hostinné