Letní tábory v plném proudu, Jamboree nadohled

S příchodem prázdnin se naplno roztočily obrátky u malých i velkých táborníků, protože ať chcete nebo nechcete, vrcholem celoroční skautské činnosti jsou letní tábory. Na tábor ovšem není možné vyrazit jen tak, zvláště, když jako skauti máme heslo "Buď připraven". Shánení materiálu, balení, příprava rekvizit... to a další čeká na táborníky i jejich vedoucí.

V letošním roce funguje střediskové tábořiště v Nemojově od 4. července, kde začínaly svým táborem nejmladší Mravenečci. V dalších týdnech postupně vyrazí na svá tábořiště i 1., 2., 3., 4. a 7. oddíl. Bližší informace naleznete v Kalendáři akcí.

Na konci července pak šestice našich mladých roverů a rangers vyrazí na Světové skautské jamboree do Japonska. Bude to pro ně určitě nezapomenutelná zkušenost a také příležitost ukázat kvality českého skautování. No řekněte, vzali byste za moře svou kovářskou výheň? O samotném průběhu jamboree podají zprávu účastníci v průběhu a po skončení.

Za podporu našim vyslancům velmi děkujeme firmě KRPA Hostinné.