Rozloučení s Lucií Klímovou-Šmudlou

V úterý 17.12. 2013 nás náhle opustila skautská sestra Lucie Klímová - Šmudla. Nepřežila tragickou dopravní nehodu při čelním střetu s protijedoucím jeřábem.

Tato zpráva nás ochromila a naplnila hlubokou bolestí.

 

V den svátku Lucie na prosincové střediskové radě jsme ji blahopřáli i k blížícím se narozeninám. V té době nikdo netušil, že to budou narozeniny poslední a stanou se vstupní bránou do života věčného.

 

Šmudla byla jedna z prvních dětí, které přišly do vznikajícího skautského oddílu v Hostinném v roce 1995. Jako malá dívenka chodila do družiny Lišek. Postupně dospívala, procházela roverským kmenem a začala vést děti. Pomáhala v dívčím oddíle Áje Klikarové a později převzala vedení oddílu. Lucka dělala práci s dětmi vždy velmi zodpovědně, s péčí, starostlivostí a láskou.

 

Nyní se s Tebou, Lucko, loučíme a chceme Ti poděkovat za krásná přátelství, kterými jsi nás obdarovávala, za slova povzbuzení, která jsme od Tebe slyšeli, za lásku, kterou jsi věnovala nám a svěřeným dětem. I když zhaslo světlo Tvého pozemského života, zůstáváš zářit v našich srdcích a vzpomínkách. Tvé jméno Tě charakterizuje, neboť jsi a stala se Lucií, v překladu Světluší -nositelkou světla, které bude nadále zářit v plodech Tvé práce.

 

Pace e Bene, Pokoj a Dobro, Tvé duši.