Setkání vůdců Královéhradeckého kraje

Ve dnech 16.-18. listopadu hostilo naše středisko a město Hostinné historicky první "Setkání vůdců Královéhradeckého kraje". Přes sto účastníků podílejících se na vedení středisek, oddílů i jednotlivých družin přijelo na poutavé setkání, ve kterém nechybělo vzdělávání, získávání zkušeností, zábava i oslavy sto let skautingu.

Na účastníky čekal nabitý víkend - na čtyřicet lektorů a známých osobností ze skautského světa přijelo předávat dál své zkušenosti v mnoha oblastech skautské výchovy. Páteční večer byl věnovaný hlavně besedám - např. se starostou Junáka J. Výprachtickým - Josém, spisovatelem Milošem Zapletalem - Zetem, skautským historikem V. Noskem - Windym. Sobota pak byla naplněna programy zaměřenými na osobní rozvoj skautských vedoucích. Během čtyř bloků probíhalo paralelně až 14 programů. Večer pak na účastníky i lektory čekal koncert poličského Bigbandu a raut k oslavě 100 let skautingu u nás s muzikou rockových Thisplay. Nedělní dopoledne začalo programy s duchovní náplní - bylo možné vybrat si z nabídky mše sv. v místním kostele, sloužené františkánem a skautem Dingem, programu s příběhy nebo písněmi. Vyvrcholením byl sportovní turnaj týmů ve třech disciplínách v místní sportovní hale.

Můžeme s klidným srdcem říci, že pomoc s organizační stránkou víkendu a zajištěním potřebné služby naše středisko zvládlo. Bude-li se setkání napřesrok opakovat, můžeme nabídnout opět prostory skautského domu i součinnost při organizaci.

 

Fotografie z víkendu se objeví na stránkách Setkání vůdců.