Skauting - cesta ke zdraví

V britském časopise byla nedávno zveřejněna zajímavá studie vědců z Edingburghu a Glasgow. Podle jejich závěrů má dětství, případně i další věk prožitý ve skautu pozitivní vliv na duševní zdraví a odolnost vůči stresu, a to tato výhoda provází lidi po celý další život. Důvodem k tomu je pravděpodobně styl skautské výchovy, který umožňuje prožívat různé plánované i nečekané situace v relativně bezpečném prostředí, pobyt v přírodě, učení hrou i společenství z různých sociálních vrstev, které se ve skautských oddílech vytváří.

Studie byla provedena na lidech narozených v roce 1958, forma skautské výchovy se od té doby částečně změnila a změnila se i doba a společnost. Jako skauti snažící se nejlépe jak dovedeme o výchovu a žití ideálů, věříme, že tato skutečnost stále platí a je jen jednou z mnoha jiných, které člověk může získat ve skautu. Věřte či nevěřte, ale k potvrzení zkoumaného efektu nezbývá, než zkusit dát vlastní děti do skautu...

O studii si můžete obšírněji přečíst na stránkách skaut.cz