Událo se na přelomu roku

Konec loňského prosince i začátek prvního měsíce roku byl v našem skautském životě nabitý událostmi, o něž se s Vámi v krátkosti chceme podělit.

  • V sobotu 21. prosince přivezli naši skauti Betlémské světlo do Hostinného z Trutnova. Několik fotografií naleznete v galerii. V sobotu 21. a v úterý 24. prosince jsme pak světlo rozdávali ve všech místech, kde působíme - v Hostinném, v Dolní Kalné, v Lánově i ve Vrchlabí.
  • O předvánočním víkendu proběhly také tradiční vánoční schůzky a oddílové akce. Ve fotogalerii najdete zachycenou např. tu 3. oddílu - Vavřinců z Vrchlabí, kteří při tom navštívili místní Domov pro seniory.
  • Den před štědrým dnem proběhlo poslední rozloučení s naší sestrou Luckou Klímovou - Šmudlou. Důstojného obřadu se účastnil zaplněný kostel Nejsv. Trojice, řady lidí přišly i na pohřbení na místním hřbitově. Děkujeme všem, kteří s obřady pomohli a stáli a stojí na blízku rodině. Se skautskou nadějí doufáme, že se se Šmudlou jednou setkáme v nebeské družině. Přimlouváme se také za řidiče jeřábu, který je stále v nemocnici, a za obě rodiny.
  • S počátkem ledna začaly práce na výměně oken na Skautském domě v Hostinném. Všechna okna zde budou postupně vyměněna dle původního stavu. Do prázdnin by měla být na celém domě i nová fasáda. Několik fotografií najdete v galerii.

Odkazy:

Fotogalerie z Betlémského světla 2013

Oddílové Vánoce 3. oddílu a návštěva Domova pro seniory

Skautský dům - výměna oken