Zrušení schůzek a akcí

Vážení rodičové, v souvislosti s šířící se epidemií koronaviru byly zrušeny všechny skautské schůzky, výpravy, závody a další činnosti. Ačkoliv se na většinu našich akcí vládní opatření nevztahuje, ústředí Junáka se jako jedno z prvních připojilo k tvrdým opatřením a vyhlásilo zrušení všech běžných skautských setkání (jako jsou schůzky, výpravy,vzdělávací akce) a to až do odvolání.

Ačkoliv takový krok není pro Junák typický, správnost tohoto rozhodnutí nakonec posoudí až historie. Skutečností nicméně je, že ačkoliv má onemocnění pro děti a mladé lidi jen velmi mírný průběh, děti mohou být často přenašeči nákazy na další osoby ve svém okolí. Omlouváme se za nepříjemnosti, které s tím pro Vás budou spojené a děkujeme za pochopení. Naše skautování tímto nekončí, další informace dostanete od svých oddílových a družinových vedoucích.