Tahoš - Sázava 2004

aneb tábor hošů, hošenek a hrdých Budžesů.

tábořiště

Dnes byl nesmírně důležitý den. Helenka Součková mi vyprávěla o jednom nesmírně statečném člověkovi, který se jmenoval hrdý Budžes, a přesto, že měl všelijaké potíže, tak vytrval.

A já sem se rozhodla, že budu jako hrdý Budžes a že taky vytrvám. Protože já mám pořád všelijaký potíže.Tak třeba letošní skautský tábor ! No to byla jedna velká potíže.


Nakonec jsem byla jako hrdý Budžes a vytrvala jsem a dovedla jsem podle mapy do tábora dokonce i Tarzana , který zbloudil.
Holky řikaly, že prej když budu mít barevnou mapu, tak nezabloudíme. No, to nevim. Loni na Slovensku tvrdily to samé ačkoliv jsme už půl hodiny bloudily po cestách, které na mapě vůbec nebyly. Ale to bylo asi tím, že ta mapa byla černobílá.

Několikrát za den jsem si musela připomínat onoho nesmírně statečného člověka , abych jako on vytrvala.Totiž ­ opravdu krušno mi bylo,když se mi do spacáku bez mého svolení nakvartýrovalo stádo ještěrek, myší , ropuch, slepýšů a rejsků. Takový mejdan jsem už dlouho nezažila. Nechávala jsem je o samotě a sama jsem si dobrovolně brala hlídky .

Naštěstí jsem nehlídala sama-Rychlý Žvejky i ostatní táborníci se se mnou radostně dělili o strach v té temné noci bez pomoci. Leč vytrvali jsme !!!

momentka

To jsem ještě netušila, že své zafaulované tééé-pééé budu muset na jednu noc zcela docela opustit. Vytrvala jsem a přežila jsem tak i noc pod široširým širákem A protože je Pelhřimov velice starobylé a historické město plné překvapení a kuriozit, zcela mě kulturně vyčerpalo a já sem si jednu chvíli myslela, že usnu za pochodu,. Naštěstí mě morálně i fyzicky podepřely Rychlý Žvejky, které brblaly jen úplně potichoučku, to aby je vůdec výpravy ­ hrdý Tarzan neslyšel. Za to já sem řvala z plných plic, ale nic platno mi to nebylo.V noci Žvejky rozšifrovávaly souhvězdí na obloze a my jsme s Mravencem řešili jednu zapeklitou potíž, a to jak to bude až na Marsu budou dělat tu zemi a jak ty hvězdy, který zasadí jako semínka vyrostou a budou se lepit na oblohu přesně do těch souhvězdí jako je to tady teď nad námi. No, to bude hrozný , jestli to někdo zmastí a Velký vůz bude třeba jako Jižní koruna, která navíc na týhle obloze vůbec není vidět.

Další horké chvilky jsem zažívala na laně v 10-ti metrové výšce, kdy na mě všichni pokřikovali nechť vytrvám a spustím se, a tak jsem se pustila. Nechápu jak to mohly Rychlý Žvejky a ostatní tak dobře zvládnout.

Celý tábor jsme stále něco hledali. Vlčata například svatý grál a rytíře Lancelota u kulatého stolu, Rychlý Žvejky hledaly samy sebe a kupodivu ke konci tábora nalezly, Ucho hledal skauta v sobě a díky Tarzanovi taky nalezl , Robin Lancelot neustále postrádal rytíře kulatého stolu, já sem například pořád hledala ešap / rozuměj ešus/ a co hledal Tarzan to prostě nikdo neví.

Našli jsme všichni. Každý to své, a to jen proto, že jsme byli jako hrdý Budžes a vytrvali jsme. Jen já sem nebyla asi dost hrdá (nebo možná spíš byla - pozn. korektora) a proto jsem se nepustila ke skautskému slibu. Ale dnes je nesmírně důležitý den. Rozhodla jsem se , že i přes všelijaké potíže vytrvám.

Zapsala hošenka Vichřice

 

Všem, kteří po přečtení loňského a letošního zápisu z tábora usoudili, že ten loňský byl kvalitnější (rozuměj tábor, potažmo zápis), musím sdělit, že hlavně to druhý ... Ale to nic, ona je prostě Vichřice rychlá ... (A k tomu ještě vytrvalá !)

korektor Tarzan

Ilustrační fotografie: 
vlčata
Vichřiny Žvejky
ve skalách
v Pelhřimově
a párty v Táboře
společné foto