Tábor Kulihrach

Zavzpomínat na staré skautské časy, kdy Rychlé Žvejky byly ještě skautky v plných silách a sestavě, kdy skautská družina fungovala v plném proudu a Čmelda s Tekumsehem byly ještě naší součástí…

Tedy tábor Kulihrach probíhal ve Valašském kraji v obci Velké Karlovice na nedalekém tamějším skautském tábořišti Dynčák. V údolí na kraji Javorníků nás po čtrnáct dní pobývalo celkem dvacet někdy bledých a někdy rudých tváří.

Do tábořiště po strastiplné cestě dorážíme na místo. Už ve vlaku jsme byli seznámeni s programem, který v sobě obsahoval mnoho tajemných informací. Cestou na tábořiště jsme si měly uvědomit, kdo nebo co, je pro nás chrámem. Celý tábor jsme prožívali úžasné dva roky prázdnin. Mnozí z nás jako třeba Delfín plní velkou zkoušky tři orlí pera. Nechyběl zde ani puťák, který naše kroky zavanul daleko do Beskyd. Navštívili jsme tedy společně Pustevny a proslulý skanzen Rožnova pod Radhoštěm. Celý tábor nám vařila milá paní kuchařka Máša. Tábor byl také ve znamení sebepřekonání a uvědomění si sebe sama. Byla tu možnost i velkého sportovního vyžití. Navštívili jsme nedaleké koupaliště ve Velkých Karlovicích a aktivně jsme slaňovali zdejší skály. Na táboře jsme měli možnost se také seberealizovat v přípravě skautských her a aktivit. (Každý již před táborem měl za úkol si na tábor připravit nějakou hru, kterou zabaví ostatní. I přes velkých strach některých účastníků vše dopadlo velmi hezky Mrkající ) Tábor zakončujeme tradičním závěrečných ohněm u kterého je volen název tábora   „ Kulihrach“ Překvapený.

Dveře v našich skautských cestách se teprve otevírají a vše teprve začíná…

Za 3. oddíl Svatého Vavřince  zapsala Klára Zámečníková - Antík

Ilustrační fotografie: