2. chlapecký oddíl Hostinné

 
"DVOJKA - ODDÍL Z DOBRÉHO TĚSTA"
(CINTRB!, 2013)

Základní informace:

Původně koedukovaný oddíl oficiálně působící v Hostinném od roku 1996. Dnes již čistě chlapecký oddíl pro kluky z Hostinného a okolí sdružuje tři výchovné kategorie: vlčata, skauty a rovery. Početná koedukovaná družina benjamínků (nejmladších holek a kluků z 1. a 2. oddílu) utvořila pod vedením Hanky Jiřičkové od října 2015 nový oddíl s číslem 8. - Mravenečci. Od Mravenečků přechází každoročně do našeho oddílu několik nových členů k vlčatům. Od září 2016 dochází ke změně ve vedení oddílu, kdy po více než 10 letech vůdcování předává Tomáš Klíma vedení oddílu Michalu Tichému. Po Jaroslavu Sogelovi je od září 2017 zástupcem vůdce oddílu jmenován Lukáš Jiřička. 

Počet členů oddílu:   37   (rok 2017)

Vedení oddílu:

Vůdce:                        Bc. Michal Tichý – Mišut
kontakt:                      tel.: +420 775 244 092    eMail: Michal.Tichy@skaut.cz

Zástupce vůdce:          Lukáš Jiřička - Axolotl/Lukajda
kontakt:                      tel.: +420 608 331 659,    eMail:  axolotl@skaut.cz

Členové oddílové rady:

Michal Tichý – Mišut, Lukáš Jiřička – Strakapoud, Štěpán Marek - Král-Íček, Tomáš Klíma – Panter, Jaroslav Sogel – Jára, David Chaloupka - Trenér, Radim Chaloupka - Vazoun, Adam Klíma.

 

Oddílový znak:

 

Družiny v roce 2017/2018:

 

Vlčata

Družina vlčat (chlapci 1. - 4. třída). Počet členů: 14.

Schůzky: úterý 16:00 - 17:30

Vedoucí: Tomáš Klíma - Panter   tel.: 731 959 227,    eMail:  dvojka-hostinne@skaut.cz, tomas_klima@seznam.cz

       Lukáš Jiřička – Axolotl/Lukajda   tel.: 608 331 659,   eMail: axolotl@skaut.cz

 

Lišáci (skautská družina)

Někteří skauti již odrostli a přecházejí k roverům. Z nově příchozích kluků se nám utvořila družina skautů (věk od 12 let) v počtu 9 členů. Družina si zvolila na konci září 2015 své jméno - Lišáci. Od září 2017 ke skautům přechází dalších 7 chlapců (odrostlých vlčat) a nováčci. Aktuální počet členů: 16. 

Schůzky: úterý 16:45 - 18:15

Vedoucí: Štěpán Marek - Král-Íček  tel.: 736 683 512   eMail: stepan.kralicek@gmail.com

Rádce družiny: Radim Chaloupka - Vazoun.

 

Činnost oddílu:

Pravidelné družinové schůzky, 1x měsíčně oddílová schůzka, výpravy, víkendovky či jiné akce, letní tábory, charitativní akce Tříkrálová sbírka, Betlémské světlo, Mikuláš pro seniory a nemocné, účast hlídek na závodech - Závod vlčat a světlušek a Svojsíkův závod, účast na ostatních akcích pořádaných naším střediskem nebo oddíly.

Více o činnosti najdete v sekci galerie na tomto webu nebo na oddílové facebook stránce "Junák - 2. oddíl Hostinné" a také ve střediskové fotogalerii na rajče.net.

 

Ilustrační fotografie: