2. chlapecký oddíl Hostinné

 
"DVOJKA - ODDÍL Z DOBRÉHO TĚSTA"
(CINTRB!, 2013)

Základní informace:

Původně koedukovaný oddíl oficiálně působící v Hostinném od roku 1996. Dnes již čistě chlapecký oddíl pro kluky z Hostinného a okolí sdružuje tři výchovné kategorie: vlčata, skauty a rovery. Početná koedukovaná družina benjamínků (nejmladších holek a kluků z 1. a 2. oddílu) utvořila pod vedením Hanky Jiřičkové od října 2015 nový oddíl s číslem 8. - Mravenečci. Od Mravenečků přechází každoročně do našeho oddílu několik nových členů k vlčatům. Od září 2016 dochází ke změně ve vedení oddílu, kdy po více než 10 letech vůdcování předává Tomáš Klíma vedení oddílu Michalu Tichému. Po Jaroslavu Sogelovi vykonával funkci zástupce vůdce oddílu od září 2017 do června 2018 Lukáš Jiřička. V listopadu 2018 byl zástupcem vůdce oddílu jmenován Tomáš Klíma.

Počet členů oddílu:   38   (rok 2018)

Vedení oddílu:

Vůdce:                        Ing. Michal Tichý – Mišut
kontakt:                      tel.: +420 775 244 092    eMail: Michal.Tichy@skaut.cz

Zástupce vůdce:          Ing. Tomáš Klíma - Panter
kontakt:                      tel.: +420 731 959 227     eMail: tomas_klima@seznam.cz    dvojka-hostinne@skaut.cz

Členové oddílové rady:

Michal Tichý – Mišut, Tomáš Klíma – Panter, Matyáš Honzík - Medard, Radim Chaloupka - Vazoun, Jakub Půlpán - Bublina, Vítek Turyna - Kvítek, Tomáš Etrich - Tomačko.

 

Oddílový znak:

 

Družiny v roce 2019/2020:

 

Vlčata

Družina vlčat (chlapci 1. - 4. třída). Počet členů: 16.

Schůzky:  úterý 16:00 - 17:30 (družina "A")

úterý 17:00 - 18:30 (družina "B")

Vedoucí: Tomáš Klíma - Panter   tel.: 731 959 227    e-mail:  dvojka-hostinne@skaut.cz, tomas_klima@seznam.cz

Martin Škrabálek - Surikata   tel.: 606 396 363   e-mail: skrabalekmartin@seznam.cz

Pomoc při vedení družinek: Anna Stará - Jiřička, Marie Stará - Šiška, Eliška Dvořáková - Kira, Jakub Máslo - Ijáček, Matyáš Brokeš - Koumák, Martin Antoš - Indián, Šimon Karlík - Pštrosík.

      

Lišáci (skautská družina)

Někteří skauti již odrostli a přecházejí k roverům. Z nově příchozích kluků se nám utvořila družina skautů (věk od 12 let) v počtu 9 členů. Družina si zvolila na konci září 2015 své jméno - Lišáci. Od září 2017 ke skautům přechází dalších 7 chlapců (odrostlých vlčat) a nováčci. Aktuální počet členů: 12. 

Schůzky: čtvrtek 17:00 - 19:00

Vedoucí: Matyáš Honzík - Medard      tel.: 776 652 254   e-mail: mata.honzik@email.cz

Rádce družiny: Radim Chaloupka - Vazoun

 

Činnost oddílu:

Pravidelné družinové schůzky, 1x měsíčně oddílová schůzka, výpravy, víkendovky či jiné akce, letní tábory, charitativní akce Tříkrálová sbírka, Betlémské světlo, Mikuláš pro seniory a nemocné, účast hlídek na závodech - Závod vlčat a světlušek a Svojsíkův závod, účast na ostatních akcích pořádaných naším střediskem nebo oddíly.

Více o činnosti najdete v sekci galerie na tomto webu nebo na oddílové facebook stránce "Junák - 2. oddíl Hostinné" a také ve střediskové fotogalerii na rajče.net.

 

Ilustrační fotografie: