8. oddíl Mravenečci

Osmý oddíl střediska dOBRáček - Mravenečci vznikl na podzim 2015, vyčleněním početné skupiny předškolních členů. Do této doby jsme již pět let vedli družinku dětí od cca 4 let. Poté, co byla oficiálně uznána Junákem samostatná výchovná kategorie Benjamínci - předškoláci a prvňáčci (5-7let), jsme se po lehkém váhání rozhodli osamostatnit. S našimi mateřskými oddíly ale zůstáváme i nadále v kontaktu a každým rokem jim posíláme nové malé světlušky a vlčátka.

Základní informace

Koedukovaný oddíl (chlapci i děvčata) pro předškolní děti a prvňáčky z Hostinného a okolí. 

počet členů: 22 (2016)

sídlo klubovny:  Skautský dům, Hostinné

Vedení oddílu

vůdce: Mgr. Hana Jiřičková - Hanka
kontakt: jirickova.hana@centrum.cz, tel.: 777 878 979

zástupce vůdce: Milada Blažejová - Mily
kontakt: blazejova.milada@seznam.cz

Oddílová rada: Milan Boháček - Tygr, Helena Morcová - Helča, Marek Depeš - Mára

Naše činnost

Co vše čeká na malé Mravenečky, kteří se přihlásí k nám do oddílu?

Máme za sebou pět let zkušeností s těmi nejmladšími dětmi, pro které se nám podařilo vytvořit i novou klubovnu. Je krásně barevná a přizpůsobená právě těm nejmenším dětem. Společně se scházíme každý týden, hrajeme hry, hrou se učíme spolupráci, praktickým dovednostem i pomáhat ostatním. Rádi chodíme do přírody, pořádáme společné akce a přespávačky v klubovně, zapojujeme se do charitativních projektů. Vrcholem naší celoroční činnosti je společný tábor s rodiči na tábořišti v Nemojově, kde jsme prožili už Tábor ztracených pohádek, putovali jsme s Willy Fogem na Cestě kolem světa, nezapomenutelný byl i Tábor s Rumcajsem v lese Řáholci, tajemný a plný krásných kulis byl Hrad Nemojíkov a zatím poslední byl Indiánský tábor, při kterém jsme hledali ztracený Sluneční amulet. Přátelství a spolupráce s rodiči nás velice těší, hlavně díky jejich pomoci můžeme tábory a větší akce pro naše malé Mravenečky uskutečňovat.