Skauting

Skauting je hnutí, vize, životní cesta i způsob výchovy a sebevýchovy. Níže představujeme malý úvod do skautského světa.

Co je skauting?

Na položenou otázku se plně nedá odpovědět jedním slovem nebo větou. Za více jak sto let existence se toto hnutí stalo nejen výchovou ale i způsobem života a zastřešujícím synonymem pro lidi i organizace z celého známého světa. Skauting je košatý strom, jehož krása může oslovit Vás i Vaše děti.

Historie a současnost skautingu

Na počátku skautského hnutí stál anglický generál Robert Baden-Powel, který po zkušenostech z africké Burské války viděl potřebu naučit - často zhýčkané - anglické chlapce orientovat se a přežít ve volné přírodě a kromě fyzické zdatnosti a vědomostí jim vštípit i potřebné charakterové a morální vlastnost

Informace pro rodiče

Mnoho rodičů, zvláště pak nováčků, si klade otázky, jak to v tom Junáku vlastně chodí, kolik co stojí a jestli bude o děti dobře postaráno. Právě pro ně se v následujícím textu snažíme odpovědět na nejčastější otázky.

Skautská výchova

Zde naleznete bližší odpovědi na podstatu a principy skautování. Jednotlivé body jsou doplněny odkazy více přibližující danou tématiku.