Jamboree

Účast na národním jamboree BdP v Großzerlangu je úspěšně za námi

Skupina skautek a skautů našeho střediska se v sobotu 5. srpna před půl desátou večer vrátila z německého Großzerlangu, kde probíhalo národní jamboree skautů BdP, na které byli pozváni naším dlouholetým partnerským oddílem Hagen von Tronjee z Bensheimu.

O vernisáži fotografií z japonského jamboree

Říkám Vám, že z vernisáže, máme pěkné reportáže...

Ve františkánském klášteře v Hostinném byla od 1. do 14. března 2016 k vidění výstava oficiálních fotografií z účasti českého kontingentu na 23. světovém skautském jamboree v Japonsku, které se uskutečnilo v loňském roce.

Český kontingent odlétá na světové Jamboree do Japonska

V průběhu soboty a neděle odletěla velká část českého kontingentu na 23. světové skautské Jamboree v Japonsku. Mezi nimi byla i šestice skautů a skautek z našeho střediska dOBRáček. Dnes odpoledne odcestuje vládním speciálem poslední část kontingentu, spolu s předsedou a místopředsedou poslanecké sněmovny, kteří letí do Japonska na pracovní cestu.

Letní tábory v plném proudu, Jamboree nadohled

S příchodem prázdnin se naplno roztočily obrátky u malých i velkých táborníků, protože ať chcete nebo nechcete, vrcholem celoroční skautské činnosti jsou letní tábory. Na tábor ovšem není možné vyrazit jen tak, zvláště, když jako skauti máme heslo "Buď připraven". Shánení materiálu, balení, příprava rekvizit... to a další čeká na táborníky i jejich vedoucí.