mezinárodní

Intercamp 2016 - Josefov

Datum akce:
13.5.2016 - 15.5.2016

V roce 1966 se začala psát historie mezinárodních skautských setkání jednotně nazývaných INTERCAMP. Česká republika se již potřetí stává hostitelskou zemí Intercampu. Každoročně se této velkolepé akce účastní děti se svými vedoucími z více než 10 států. Letošního 49.

Skautský rok byl zahájen zimním táborem…

Na počátku nového roku 2015 proběhlo v rámci partnerské spolupráce se skautským oddílem BdP Hagen von Tronje z německého Bensheimu společné zimní setkání. Jak to všechno dopadlo si můžete přečíst na následujících řádcích. Malá ukázka fotografií zde, kompletní fotogalerie na střediskovém rajčeti.

Ohlédnutí za Středoevropským jamboree

Přicházíme k registraci u vstupu do areálu. "Tak to jste vy, kdo přišel přes Bezděz?!" ptá se žoviálně sestra za lavicí, zřejmě jsme jedni z mála, kteří šli kus cesty pěšky. Kompletujeme dokumenty a zbytek patroly - Lucka a Brepta jsou již zde, což se nedá říct o všech "papírech" účastníků. Po zaregistrování dostáváme číslo sektoru, kde budeme mít stan a tak tam s Ladou přesouváme naše děcka.