Skautský dům Hostinné

Evropa - Česká republika - Podkrkonoší - Hostinné. Malebné městečko s bohatou historií, střed města, hřiště, městský park..... Zde stojí sídlo našeho střediska. Zděná cihlová budova bývala ubytovna učitelů, násldně prostor školních dílen. V roce 2003 jsme dostali přízemí objektu od města do dlouhodobého užívání. Díky podpoře a pomoci ze strany města a získání dotací od ústředí Junáka a Královéhradeckého kraje, po mnoha odpracovaných hodinách dětí i vedoucích se nám v letech 2004-2009 podařilo upravit prostory v přízemí a v části patra na kvalitní a dobře vybavenou skautskou základnu republikového významu. Základna je samozřejmě otevřena i dalším organizacím...

Základní informace:

adresa: Hostinné B.Smetany 127 Hostinné 54371
kraj: Královéhradecký
vlastník: město Hostinné

zodpovědná osoba: ing. Ivo Fišera, tel. 777 949 936, e-mail: Ivofisera04@gmail.com

Vybavení:

kuchyně (lednice, mrazák, plynový sporák s el. troubou, plynová stolička, mikrovlnka, nádobí), 2 koupelny, WC, elektřina, teplá voda, plynové topení, připojení k internetu (wifi)

Kapacita, spaní:

V přízemí je k dispozici celkem 5 kluboven s mezipatrem, malý sál s divadelním pódiem, velký sál (tělocvična), kuchyně, jídelna, WC. V prvním patře jsou k dispozici celkem 4 pokoje po dvou postelích, 2 klubovny, 2 koupelny a malá kuchyňka.

Na spaní se neposkytují povlečení ani prostěradla, spí se ve vlastních spacácích na postelích a na matracích v klubovnách. Po dohodě si lze přivést vlastní povlečení pro postele v 1 patře. Na spaní je dále možné využít 50 molitanových matrací s potahem.

Kapacita objektu je ca 70 osob, záleží na požadavcích na prostor pro program, skladnost aj. Vzhledem k velikosti objektu není problém, pokud se zde setkají dvě či tři menší skupiny.

Doprava

poloha  GPS 50°32'34.242"N, 15°43'37.672"E  |  Mapa | Jak se k nám dostanete

vlak stanice Hostinné nebo zastávka Hostinné město na trati Trutnov-Chlumec nad Cidlinou [040] (ca 10-15 min)
autobus  autobusové nádraží Hostinné, linky IREDO 406 a 413 (cca 5-10 min)
auto parkování u kluboven, omezený počet míst

Možnosti využití

Základna slouží především jako pro celoroční činnost skautských a jiných dětských turistických či sportovních oddílů, farních společenství apod. Využití je možné na klasické víkendovky, vícedenní akce, vzdělávací kurzy (rádcovské, čekatelské, vůdcovské, zážitkově-vzdělávací), semináře, lesní školy, školy v přírodě, soustředění a další…

Upozorňujeme, že na základně není povoleno kouření a konzumace alkoholu.

Během týdne v odpoledních hodinách v domě probíhají schůzky našich oddílů. Prosíme o respektování vyhrazených prostor dle domluvy na místě.

V objektu se můžete domluvit
  • anglicky
  • německy
Cena pronájmu:
Ceny od 1. května 2024
Cena pronájmu určená pro: Cena za osobu a noc

minimální cena

pro celou základnu **

děti a mládež (do 18 let) dospělí (18+)
Skauty 60,- Kč + energie* 60,- Kč + energie* 2 200,- Kč
Ostatní dětské organizace (TOM, LLM, Sokol, Pionýr), školy (školní výlety, školy v přírodě, soustředění), farní společenství, výpravy domů dětí, dětské tábory, dětská sportovní soustředění apod. 80,- Kč + energie* 100,- Kč + energie* 3 500,- Kč
Pro ostatní Ostatní - tj. různé neformální skupiny, rodiny s dětmi, přátelské skupiny, kluby dospělých, dospělí sportovci apod. 150,- Kč + energie* 200,- Kč + energie* 4 600,- Kč

Silvestrovské pobyty (26.12. - 4.1) dvojnásobná cena za osobu a noc, včetně cen za pronájem celé základny.

 

Poznámky:

* K ceně za osobu a noc dle ceníku Vám bude naúčtována spotřebovaná energie pro celou skupinu (elektřina a plyn k ohřevu vody a zimním období k vytápění). V případě více skupin ve společném měřícím okruhu bude spotřeba energií rozúčtována poměrově.

** V případě požadavku na celou základnu (Vaše skupina zde bude jediná) je výpočet dle ceníku se zohledněním minimálních částek za pronájem základny.

 

Aktuální ceny energií: elektřina 11,- Kč/kWh, voda 105,-Kč/m3, plyn 30,-/m3.

Orientačně: při počtu 20-30 osob se v zimě se energie pohybují průměrně mezi 40-60,- Kč/osoba/noc, v létě je to okolo 20,- Kč/osoba/noc. 

Ubytovací poplatek:  15,- Kč dospělá osoba/každý započatý den pobytu vyjma dne jeho počátku.

Poplatku nepodléhají děti a mládež do 18 let a osoby pečující o děti na zotavovací akci nebo jiné podobné akci pro děti podle zákona upravujícího ochranu veřejného zdraví konaných na území obce (typicky např. vedoucí oddílu mladších členů). Dospělí na vzdělávacích akcích, rodinných akcích, neformálních setkáních, roverských výpravách apod. platí vždy.

 Rezervace:

Zkontrolovat obsazenost si můžete v kalendáři Skautského domu. Většinou lze vyhovět operativně a rychle.

S větším předstihem je nutné objednávat zejména jarní prázdniny, silvestr a nároky na velkou část domu (kurzy, početné výpravy…)

K předběžné rezervaci můžete využít náš formulář.

Kvůli závaznosti rezervace je nezbytné  p ř e d e m  uhradit zálohovou fakturu, zpravidla ve výši 2000.- Kč.

Ilustrační fotografie: