Tábořiště Nemojov - louka Indiana

Střediskové tábořiště se nachází v malebné podkrkonošské krajině nedaleko Dvora Králové nad Labem. Lesní mítina u obce Nemojov, zvaná "louka Indiana", hostí skautské tábory od r. 1998. Na své přechodné obyvatele zde vždy v létě čeká dvacetpět podsadových stanů, tee-pee, sprcha i krytá táborová kuchyně s jídelnou. V okolí se nachází rozsáhlý lesní komplex zvaný Les království, stejnojmenná přehradní nádrž na Labi, k výletům zvou Zvičina, Čertovy hrady, Slučí kameny, lesní areál Hájemství nebo ZOO a koupaliště ve Dvoře Králové.

Informace o základně

adresa: Nemojov, pošta Dvůr Králové nad Labem 544 01

kraj: Královéhradecký, okres: Trutnov

vlastník pozemku: Lesy České republiky, s.p.

provozovatel: Junák - český skaut, středisko Dobráček Hostinné, z.s.

zodpovědná osoba: Tomáš Klíma - Panter, tel. 731 959 227, e-mail: tomas_klima@seznam.cz

Vybavení

25 podsadových stanů s molitanovými matracemi, polní kuchyně, sporák na propanbutanovou bombu, venkovní dřevěná jídelna krytá plachtou, stoly a lavice (skládací sety), vojenské sprchy (s ohřevem vody), 2 korýtka s výtok. kohoutky, latríny (suché záchody) - 8 kabinek, pomocné stany (zásobák, nářaďák), pitná voda (z obecního vodovodu), barel na užitkovou vodu 1m3 s rozvodem ke kuch. dřezu a sprše, základní kuchyňské vybavení, základní nářadí, pískové hřiště na volejbal, ohniště s dřevěnými lavicemi, totem apod.

Spaní

K dispozici je celkem 55 míst na spaní ve 25 podsadových stanech a 1 týpí.

Podsadové stany jsou vybaveny molitanovými matracemi. Týpí pouze s dřevěnými podlážkami.

Každý uživatel je povinen si přivézt vlastní prostěradlo na matraci!

Doprava

poloha  GPS 50°28'5.953"N, 15°45'22.62"E  | Mapa | Jak se na tábořiště dostanete

vlak  zastávka Bílá Třemešná na trati Liberec-Stará Paka-Jaroměř [030], odtud 6 km pěšky;

autobus   linka  IREDO 413 Hostinné-Dvůr Králové nad Labem, zastávka Dolní Nemojov;

auto doprava autem až na tábořiště možná

Možnosti využití
  • v červenci a v srpnu je k dispozici kompletně postavený tábor s vybavením
pro skauty 30,- Kč / osoba / noc
pro ostatní dětské organizace 30,- Kč / osoba / noc
pro ostatní  dle dohody

Minimální částka za tábořiště (platí se vždy, bez ohledu na počet ubytovaných):

15 000 Kč za 14 nocí   /   7 500 Kč za 7 nocí

Rezervace:

Kdo se dříve ozve, ten dříve bydlí. Můžete také využít našeho rezervačního formuláře.

Preferujeme dvoutýdenní/jednotýdenní turnusy. Začátek a konec v sobotu. Případné specifické požadavky se řeší individuálně.

Závazná rezervace termínu tábořiště nastává až po uhrazení rezervační zálohy na účet provozovatele.

Ilustrační fotografie: