Tábořiště Nemojov - louka Indiana

Střediskové tábořiště se nachází v malebné podkrkonošské krajině nedaleko Dvora Králové nad Labem. Lesní mítina u obce Nemojov, zvaná "louka Indiana", hostí skautské tábory od r. 1998. Na své přechodné obyvatele zde vždy v létě čeká dvacetpět podsadových stanů, tee-pee, sprcha i krytá táborová kuchyně s jídelnou. V okolí se nachází rozsáhlý lesní komplex zvaný Les království, stejnojmenná přehradní nádrž na Labi, k výletům zvou Zvičina, Čertovy hrady, Slučí kameny, lesní areál Hájemství nebo ZOO a koupaliště ve Dvoře Králové.

Informace o základně

obec: Nemojov, kraj Královéhradecký, okres: Trutnov

vlastník pozemku: Lesy České republiky, s.p.

provozovatel: Junák - český skaut, středisko Dobráček Hostinné, z.s.

adresa pro poštu: Skautský tábor, 544 61 Nemojov (pro adresování táborníkům uveďte též jméno adresáta a název tábořící organizace)

pronájem vyřizuje: Hana Jiřičková - Hanka, tel. 777 878 979, e-mail: taboriste.nemojov@dobracek.org

Vybavení

25 podsadových stanů s molitanovými matracemi, polní kuchyně, sporák a velký hořák a lednička na propanbutanovou bombu, venkovní dřevěná kuchyň a jídelna krytá plachtou, stoly a lavice (skládací sety), vojenské sprchy (s ohřevem vody), 2 korýtka s vodovodními kohoutky, latríny (suché záchody) - 8 kabinek, nářaďák, pitná voda (z obecního vodovodu), barel na užitkovou vodu 1m3 s rozvodem ke korýtkům a sprše, základní kuchyňské vybavení, základní nářadí, hřiště na volejbal, ohniště s dřevěnými lavicemi a totemem.

Spaní

K dispozici je celkem 55 míst na spaní ve 25 podsadových stanech a 1 teepee.

Podsadové stany jsou vybaveny molitanovými matracemi. Týpí pouze s dřevěnými podlážkami.

Každý uživatel je povinen si přivézt vlastní prostěradlo na matraci!

Doprava

poloha  GPS 50°28'5.953"N, 15°45'22.62"E  | Mapa | Jak se na tábořiště dostanete

vlak  zastávka Bílá Třemešná na trati Liberec-Stará Paka-Jaroměř [030], odtud 6 km pěšky;

autobus   linka  IREDO 413 Hostinné-Dvůr Králové nad Labem, zastávka Dolní Nemojov;

auto doprava autem až na tábořiště možná

Možnosti využití
  • v červenci a v srpnu je k dispozici kompletně postavený tábor s vybavením

Ohledně ceny pobytu, prosíme, kontaktujte správce tábořiště.

Rezervace a podmínky platby:

Preferujeme dvoutýdenní turnusy, začátek a konec v sobotu. Pro rezervaci využijte výhradně rezervační formulář, s dotazy vč. prověření obsazenosti se prosím obracejte na správce tábořiště.

Po potvrzení rezervace bude sepsána smlouva o nájmu, která definuje podmínky nájmu tábořiště a pobytu na něm.

Závazná rezervace termínu tábořiště nastává až po uhrazení rezervační zálohy na účet provozovatele. Doplatek se hradí po příjezdu na tábořiště na základě vystavené doplatkové faktury.
Případné individuální a specifické požadavky se řeší přímo se správcem tábořiště.

Ilustrační fotografie: