Tábořiště Nemojov - louka Indiana

Střediskové tábořiště se nachází v malebné podkrkonošské krajině nedaleko Dvora Králové nad Labem. Lesní mítina u obce Nemojov, zvaná "louka Indiana", hostí skautské tábory od r. 1998. Na své přechodné obyvatele zde vždy v létě čeká dvacetpět podsadových stanů, tee-pee, sprcha i krytá táborová kuchyně s jídelnou. V okolí se nachází rozsáhlý lesní komplex zvaný Les království, stejnojmenná přehradní nádrž na Labi, k výletům zvou Zvičina, Čertovy hrady, Slučí kameny, lesní areál Hájemství nebo ZOO a koupaliště ve Dvoře Králové.

Informace o základně

adresa: Nemojov, pošta Dvůr Králové nad Labem 544 01

kraj: Královéhradecký, okres: Trutnov

vlastník pozemku: Lesy České republiky, s.p.

provozovatel: Junák - český skaut, středisko Dobráček Hostinné, z.s.

správce tábořiště: Kryštof Erlebach, tel. 604 845 968, e-mail: taboriste.nemojov@dobracek.org

Vybavení

25 podsadových stanů s molitanovými matracemi, polní kuchyně, sporák na propanbutanovou bombu, venkovní dřevěná jídelna krytá plachtou, stoly a lavice (skládací sety), vojenské sprchy (s ohřevem vody), 2 korýtka s výtok. kohoutky, latríny (suché záchody) - 8 kabinek, pomocné stany (zásobák, nářaďák), pitná voda (z obecního vodovodu), barel na užitkovou vodu 1m3 s rozvodem ke kuch. dřezu a sprše, základní kuchyňské vybavení, základní nářadí, pískové hřiště na volejbal, ohniště s dřevěnými lavicemi, totem apod.

Spaní

K dispozici je celkem 55 míst na spaní ve 25 podsadových stanech a 1 týpí.

Podsadové stany jsou vybaveny molitanovými matracemi. Týpí pouze s dřevěnými podlážkami.

Každý uživatel je povinen si přivézt vlastní prostěradlo na matraci!

Doprava

poloha  GPS 50°28'5.953"N, 15°45'22.62"E  | Mapa | Jak se na tábořiště dostanete

vlak  zastávka Bílá Třemešná na trati Liberec-Stará Paka-Jaroměř [030], odtud 6 km pěšky;

autobus   linka  IREDO 413 Hostinné-Dvůr Králové nad Labem, zastávka Dolní Nemojov;

auto doprava autem až na tábořiště možná

Možnosti využití
  • v červenci a v srpnu je k dispozici kompletně postavený tábor s vybavením
pro skauty 30,- Kč / osoba / noc
pro ostatní dětské organizace 30,- Kč / osoba / noc
pro ostatní  dle dohody

Minimální částka za tábořiště (platí se vždy, bez ohledu na počet ubytovaných):

16 000 Kč za 14 nocí   /   8 000 Kč za 7 nocí

Rezervace a podmínky platby:

Pro rezervaci využijte výhradně rezervační formulář, s dotazy vč. prověření obsazenosti se prosím obracejte na správce tábořiště.

Preferujeme dvoutýdenní/jednotýdenní turnusy. Začátek a konec v sobotu.

Závazná rezervace termínu tábořiště nastává až po uhrazení rezervační zálohy na účet provozovatele. Doplatek se hradí po příjezdu na tábořiště na základě vystavené faktury se splatností do pěti dnů.

Případné individuální a specifické požadavky se řeší přímo se správcem tábořiště.

Ilustrační fotografie: