3. oddíl

Tábor Hobit

zahajovací oheň1.den

Všichni jsme se sešli na vlakovém nádraží, naložili kufry, krosny, spacáky a karimatky.

Tábor planet - Měsíční údolí 2012

Patnáctý tábor našeho oddílu se konal blízko Vlašimi. Jak je známo, Měsíční údolí je místo plné vesmírné energie a my přijeli načerpat trochu nové neznámé síly. Na tomto magickém místě nás našel vesmírný Stopař, který se s námi podělil o svůj nelehký úkol. Na Zemi se totiž blížila zkáza. Ne žádný asteroid či zbloudilá planetka, nýbrž velká Temnota.

Těchonín 2000

Cože?

Skautský tábor na 14 dní? Vždyť je jim teprve osm ! A kdo s nimi pojede jako vedoucí? Já se do stanu nevejdu, protože tou dobu budu už těsně před porodem. Ach, mé nebohé prvňačky, mé nebohé světlušky!

Po roce skautování jsem je měla poslat na jejich první tábor. Samotné!

Tábor nehořících ohňů - Čenkovička

Okouzleni krajinou kolem Tiché Orlice, rozhodli jsme se v roce 2002 vydat opět na tábořiště sem. Těchonínské louky toto léto zarůstaly travou bez stanů, ale nedaleká Čenkovička vypadala na první pohled slibně. V mělkém údolí pod Suchým vrchem, s potokem u tábořiště, klasickými podsadovými stany a dokonce teplou sprchou. Tak jsme řekli „jedem“ a bylo jasno...

Tábor Trosečníci 2007

Vzpomínky jsou opět tady. Necelá družinka Rychlých Žvejek, Ještě skoro fungující družinka Nimer a odolní Tarzanovi skauti.

Tábor POPOUPO

Na tábor v roce 2010 vyrazila družina světlušek v čele s Delfínem, družinka vlčat v čele s Robinem (který kapitánskou pásku předával Dingovi) Antíček a Rybka jako největší hráčky celotáborové hry a všemu tomu vévodil Tarzan na symbolickém koni.

Tábor pod Fata morgánou

Náš letošní tábor vznikl za velmi zajímavých okolností Mrkající Došlo ke spojení dvou středisek - vrchlabského Střediska Krakonoš a Střediska Dobráček Hostinné.

Tábor nových srdcí - Valdov 2009

V kotlince při potůčku Heřmanka a na přilehlých stráních se rozkládá tichá a útulná vesnice Valdov. Dnes má cca 115 stálých obyvatel. Ale o prázdninách se počet obyvatelstva, díky skautům, kteří se střídají na skautském tábořišti, od svého standardního počtu poněkud odchýlí.