Česko-německý tábor Šumava 2018

Táborem jsme navázali na každoroční setkání skautů a skautek z Hostinného a Bensheimu. Tábor se konal ve druhém říjnovém týdnu, v malebné chalupě v srdci Národního parku Šumava nedaleko městečka Lenora. Z českých řad se tábora účastnilo 18 osob a z německých jich bylo 6. Účastnilo se tedy méně německých skautů, než jsme předpokládali.

Během výletů jsme navštívili kulturně zajímavá místa: města Prachatice a Český Krumlov. Z přírodních krás Šumavy jsme prošli Boubínským pralesem, vystoupali jsme k Plešnému jezeru pod nejvyšší horou Šumavy na české straně – Plechý a s pracovníkem NP jsme podnikli výlet s výkladem po Soumarském rašeliništi.

Mnohokrát děkujeme za finanční podporu naší výpravy, která byla pro všechny zúčastněné velkým přínosem do studijního i běžného života. Těšíme se na další spolupráci a pevné partnerství se skauty z města Bensheim.

Štěpán Marek - vedoucí výpravy

 

Fotogalerie zde.

 

Akce byla podpořena z rozpočtu města Hostinné.