Skauti pomohli městu

Skauti a skautky ze střediska DOBRáček a jejich polští kolegové, harceři z města Nysa pomohli svou prací městu Hostinné.

V rámci předprogramu Středoevropského Jamboree, které probíhalo v Hostinném ve dnech 30.7. - 2.8.  vyčistili obrubníky a část komunikace u hřbitova, vyčistili, natřeli a opravili panely a lavičky na naučné stezce. V jednom odpoledni také přiložili ruku k dílu na koňské farmě. Předprogram jamboree ovšem nebyl naplněn jen prací, na 15 českých skautů a skautek a 21 polských harcerů čekal program zaměřený na seznámení s českou historií, hry, prohlídka kláštera i galerie antických umění a v sobotu 2. srpna si všichni užili hostinskou porcinkuli. V neděli ráno pak všichni zamířili do Doks (Češi s výšlapem přes Bezděz), neboť zde v areálu Poslova mlýna se konalo Středoevropské jamboree, mezinárodní setkání skautů a skautek z ČR, Slovenska, Polska, Maďarska a dalších hostů.

Spolupráce s nysskými harcery se povedla a rádi za nimi vyrazíme před příštím Středoevropským jamboree, které bude ve Wroclavi, na podobný výměnný pobyt.

 

Fotogalerie z předprogramu »

 

logo KHK

 Realizováno za finanční podopry Královéhradeckého kraje.