Skauti si připomněli výročí 17. listopadu

Náš vrchlabský 3. oddíl sv. Vavřince ve Vrchlabí zorganizoval (za pomoci dobrovolníků, skautek a skautů a roverů a rangers z našeho střediska i vrchlabského střediska Krakonoš) vzpomínku na 17. listopad 1989. Nejdřív byla na řadě hra v ulicích města pro vlčata, světlušky, skautky i skauty. A večer potom koncert pro všechny - zase nám zahrála skvělá kapela Goji.

V sobotu 18. 11. pokračovala vzpomínka na Sametovou revoluci i k připomenutí úžasného faktu, že už 28 let můžeme žít ve svobodné zemi. Oddíl sv. Vavřince (a především Pavel Dingo Žalský) připravil v Klubu Kotelna na vrchlabské Střelnici promítání dvou filmů z nabídky projektů Člověka v tísni Jeden svět na školách. Animovaný snímek Normalizační loutka (2013, www.csfd.cz/film/56209-normalizacni-loutka) vypráví o vzpomínkách dnešního čtyřicátníka na dětství, školu a dospívání v normalizačním Československo. Celý rok 1989 pak prochází oživením deníku maturantky Ivany A. film 1989: Z deníku Ivany A. (2014, https://youtu.be/HaVAdf28uDk). A večer jsme uzavřeli besedou s Hanou Jüptnerovou, učitelkou a také signatářkou Charty 77.

Poděkování patří všem, kteří se podíleli na realizaci všech akcí a všem účastníkům. Fotografie jsou k prohlédnutí na facebookové stránce střediska Dobráček Hostinné