Sněm v Brtnici zvolil nové vedení střediska

Ve dnech 4. - 6. října se v Brtnici u Jihlavy konal řádný sněm střediska dOBRáček. V jeho rámci bylo zvoleno nové vedení střediska či odsouhlaseny priority na nastávající období, proběhla i plodná diskuse k Valnému sněmu Junáka. Součástí víkendu byl bohatý program pro oddílové rady a prožitková cesta životem bratra Františka z Assisi.

Vzhledem k tomu, že celý víkend byl zarámován Expedicí CINTRB otevřenou i mladším vedoucím a rádcům, sešlo se v páteční večer na rozhledně Kozinec u Vidochova přes třicet vedoucích střediska. Právě zde začala zadáním úkolů tajemná cesta za dosud neznámým místem sněmu. První úkoly nás navedly do Kolína, skautské klubovny ORJ za chrámem sv. Bartoloměje a my začali tušit, že to nebude konec cesty. Nebyl. Směřováni jsme byli přes Golčův Jeníkov do Chotěboře a pak do Brtnice. Cestu jsme trávili v družném hovoru (každá posádka dostala za úkol společně probrat rozličná oddílová témata) i setkáním s inspirujícími skautskými osobnostmi na záchytných místech. Před půlnocí konečně všechny posádky dorazily na faru v Brtnici, která se nám stala po dva dny útulným místem setkání.

V programu víkendu se prolínaly dvě linky: oddíly a jejich identita a život sv. Františka, patrona střediska. Zvláště druhá červená niť, skvěle připravená bratrem Bumerangem, nás vtahovala do období vrcholného středověku a událostí v umbrijském kraji, pod horou La Verna. Prožitkovým způsobem jsme poznávali život tohoto neobyčejného muže, radovali se z maličkostí a přátelili se s bratry a sestrami - vodou, trávou, zemí, větrem, stromem, sluncem...

V sobotním odpoledni se konal střediskový sněm. Na něm jsme hodnotili uplynulé období, diskutovali v rámci předsněmovní diskuse Valného sněmu, volili vedení střediska i schvalovali jeho priority na roky nastávající. Novým vedoucím střediska byla zvolena Mgr. Hana Jiřičková - Hanka, jejím zástupcem se stal RNDr. Ing. Libor Kukačka - Robin. Sněm zároveň ocenil dlouholeté působení bratra Ronyho ve vedení střediska, během nichž jsme se z nové organizační jednotky stali jedním z pilířů skautingu v Královéhradeckém kraji.