Vlčata ze Dvojky v běhu dějin aneb ... od listopadu 2013 do června 2014Ten čas letí ... Zjišťuji, že jsem pozadu s aktualizacemi, tak to vezmu aspoň stručně a krátce, co se událo u vlčat ve Dvojce od listopadu minulého roku.

15. - 17.11.2013 středisková výprava světlušek a vlčat do Železného Brodu aneb "Kuky se vrací..."

11.1.2014 Tříkrálové sbírka v Hostinném

5.4.2014 Noc s Andersenem v městské knihovně

10.5.2014 jsme se zúčastnili základního kola Závodu vlčat a světlušek ve Dvoře Králové aneb ... nejen Alenka byla v Říši divů - pomoc Alence zachránit Říši divů, vypít čaj s Kloboučníkem a přitom luštit šifry, v domku u Tydliduma a Tydlidýna zavřít unikající plyn, namazat krajíc chleba paštikou a marmeládou (mimochodem zajímavá kombinace - zkuste to) a na závěr zabít Tlachapouda, to je vskutku náročný den. Celkem 14 soutěžních hlídek.Výsledek: Žlutá šestka 6. místo, Zelená šestka 10. místo. Suprový výsledek.

Jája z oddílu Kalenka to vidí následovně: "V den nádherňajs se světlušky a vlčata z našeho střediska pokusili pomoci Alence přemoci zlou srdcovou královnu ve Dvoře Králové nad Labem. Proto s heslem "Pryč s krvavou babou" vyrazili do pohádkového světa. Pomohli bezradnému Kloboučníkovi s těžkými hlavolamy, králíkovi poskytli první pomoc, Tydlidumovi s Tydlidamem úspěšně zavřeli přívod plynu, který jim unikal do domečku, zorientovali se v mapě a nakonec přemohli krvelačného Tlachapouda, když mu srdce protly kouzelné střely. Vše dopadlo dobře, takže nechyběl ani oslavný tanec futrovák." K tomu není co dodat - přesně tak se to stalo. 

20. - 22.6.2014 výprava s vlčaty do Odolova - Československé opevnění - na víkend se nám stal naším domovem pěchotní srub T-S 27. Náš průvodce Michal Žďárský nám podrobně vysvětlil a ukázal život vojenské posádky a vlčata si prakticky vyzkoušela mnohé z dobového vybavení bunkru. Cesta na rozhlednu Žaltman (cca 6 km) nám trvala asi 4,5 hodiny (po cestě totiž bylo mnoho objektů lehkého opevnění tzv. řopíků, které bylo nutno prozkoumat). 

Autor: 
Panter