Skautský dům Hostinné

Evropa - Česká republika - Podkrkonoší - Hostinné. Malebné městečko s bohatou historií, střed města, hřiště, městský park..... Zde stojí sídlo našeho střediska. Zděná cihlová budova bývala ubytovna učitelů, potom prostor školních dílen. V roce 2003 jsme dostali přízemí objektu od města do dlouhodobého užívání. Díky podpoře a pomoci ze strany města a získání dotací od ústředí Junáka a Královéhradeckého kraje, po mnoha odpracovaných hodinách dětí i vedoucích se nám v letech 2004-2009 podařilo upravit prostory v přízemí a v části patra na kvalitní a dobře vybavenou skautskou základnu republikového významu. Základna je samozřejmě otevřena i dalším organizacím...

Základní informace:

adresa: Hostinné B.Smetany 127 Hostinné 54371
kraj: Královéhradecký
vlastník: město Hostinné

zodpovědná osoba: ing. Ivo Fišera, tel. 777 949 936, e-mail: Ivofisera04@gmail.com

Vybavení:

kuchyně (lednice, mrazící box, plynový sporák s el. troubou, mikrovlnka), 2 koupelny, WC, elektřina, teplá voda, plynové topení, připojení k internetu (wifi)

Kapacita, spaní:

V přízemí je k dispozici celkem 5 kluboven s mezipatrem, malý sál s divadelním pódiem, velký sál, kuchyně, jídelna, WC. V prvním patře jsou k dispozici celkem 3 pokoje se 6 postelemi, 2 koupelny, malá kuchyňka.

Na spaní se neposkytují povlečení ani prostěradla, spí se ve vlastních spacácích na postelích a na matracích v klubovnách. Po dohodě si lze přivést vlastní povlečení pro postele v 1 patře. Na spaní je dále možné využít 50 molitanových matrací.

Kapacita objektu je ca 70 osob, záleží na požadavcích na prostor pro program, skladnost aj. Vzhledem k velikosti objektu není problém, pokud se zde setkají dvě či tři menší skupiiny.

Doprava

poloha  GPS 50°32'34.242"N, 15°43'37.672"E  |  Mapa | Jak se k nám dostanete

vlak stanice Hostinné nebo zastávka Hostinné město na trati Trutnov-Chlumec nad Cidlinou [040] (ca 10-15 min)
autobus  autobusové nádraží Hostinné, linky IREDO 406 a 413 (cca 5-10 min)
auto parkování u kluboven, omezený počet míst

Možnosti využití

víkendovky, vícedenní akce, základna pro výlety do Krkonoš, vzdělávací kurzy (rádcovské, čekatelské, vůdcovské, zážitkově-vzdělávací), semináře , lesní školy, zázemí pro letní prázdniny, školy v přírodě a další…

V objektu se můžete domluvit
  • anglicky
  • německy
Cena pronájmu:
pro skauty 45,- Kč/osoba/noc + energie
pro ostatní dětské organizace - děti 60,- Kč/osoba/noc + energie
pro ostatní dětské organizace - dospělí 90,- Kč/osoba/noc + energie
pro ostatní 150,- Kč/osoba/noc + energie
V případě požadavku na celý dům (Vaše akce bude jediná na základně) - výpočet dle tabulky, minimální cena 1.600,- Kč za den
Silvestrovské pobyty (26.12. - 4.1) dvojnásobná cena za osobu a noc.
Rezervace:

Zkontrolovat obsazenost si můžete v kalendáři Skautského domu. Většinou lze vyhovět operativně a rychle.

S větším předstihem je nutné objednávat zejména jarní prázdniny, silvestr a nároky na velkou část domu (kurzy, početné výpravy…)

K předběžné rezervaci můžete využít náš formulář.

Kvůli závaznosti rezervace je nezbytné  p ř e d e m  uhradit zálohovou fakturu, zpravidla ve výši 2000.- Kč.

Ilustrační fotografie: