Skautský dům Hostinné

Evropa - Česká republika - Podkrkonoší - Hostinné. Malebné městečko s bohatou historií, střed města, hřiště, městský park..... Zde stojí sídlo našeho střediska. Zděná cihlová budova bývala ubytovna učitelů, násldně prostor školních dílen. V roce 2003 jsme dostali přízemí objektu od města do dlouhodobého užívání. Díky podpoře a pomoci ze strany města a získání dotací od ústředí Junáka a Královéhradeckého kraje, po mnoha odpracovaných hodinách dětí i vedoucích se nám v letech 2004-2009 podařilo upravit prostory v přízemí a v části patra na kvalitní a dobře vybavenou skautskou základnu republikového významu. Základna je samozřejmě otevřena i dalším organizacím...

Základní informace:

adresa: Hostinné B.Smetany 127 Hostinné 54371
kraj: Královéhradecký
vlastník: město Hostinné

zodpovědná osoba: ing. Ivo Fišera, tel. 777 949 936, e-mail: Ivofisera04@gmail.com

Vybavení:

kuchyně (lednice, mrazák, plynový sporák s el. troubou, plynová stolička, mikrovlnka, nádobí), 2 koupelny, WC, elektřina, teplá voda, plynové topení, připojení k internetu (wifi)

Kapacita, spaní:

V přízemí je k dispozici celkem 5 kluboven s mezipatrem, malý sál s divadelním pódiem, velký sál (tělocvična), kuchyně, jídelna, WC. V prvním patře jsou k dispozici celkem 4 pokoje po dvou postelích, 2 klubovny, 2 koupelny a malá kuchyňka.

Na spaní se neposkytují povlečení ani prostěradla, spí se ve vlastních spacácích na postelích a na matracích v klubovnách. Po dohodě si lze přivést vlastní povlečení pro postele v 1 patře. Na spaní je dále možné využít 50 molitanových matrací s potahem.

Kapacita objektu je ca 70 osob, záleží na požadavcích na prostor pro program, skladnost aj. Vzhledem k velikosti objektu není problém, pokud se zde setkají dvě či tři menší skupiny.

Doprava

poloha  GPS 50°32'34.242"N, 15°43'37.672"E  |  Mapa | Jak se k nám dostanete

vlak stanice Hostinné nebo zastávka Hostinné město na trati Trutnov-Chlumec nad Cidlinou [040] (ca 10-15 min)
autobus  autobusové nádraží Hostinné, linky IREDO 406 a 413 (cca 5-10 min)
auto parkování u kluboven, omezený počet míst

Možnosti využití

Základna slouží především jako pro celoroční činnost skautských a jiných dětských turistických či sportovních oddílů, farních společenství apod. Využití je možné na klasické víkendovky, vícedenní akce, vzdělávací kurzy (rádcovské, čekatelské, vůdcovské, zážitkově-vzdělávací), semináře, lesní školy, školy v přírodě, soustředění a další…

Upozorňujeme, že na základně není povoleno kouření a konzumace alkoholu.

Během týdne v odpoledních hodinách v domě probíhají schůzky našich oddílů. Prosíme o respektování vyhrazených prostor dle domluvy na místě.

V objektu se můžete domluvit
  • anglicky
  • německy
Cena pronájmu:
Ceny od 1. března 2023
Cena pronájmu určená pro: Cena za osobu a noc

minimální cena

pro celou základnu **

děti (4-15 let) mládež, dospělí (15+)
Skauty 60,- Kč + energie* 60,- Kč + energie* 2 200,- Kč
Ostatní dětské organizace (TOM, LLM, Sokol, Pionýr), školy (školní výlety, školy v přírodě, soustředění), farní společenství, výpravy domů dětí, dětské tábory, dětská sportovní soustředění apod. 80,- Kč + energie* 100,- Kč + energie* 3 500,- Kč
Pro ostatní Ostatní - tj. různé neformální skupiny, rodiny s dětmi, přátelské skupiny, kluby dospělých, dospělí sportovci apod. 150,- Kč + energie* 200,- Kč + energie* 4 600,- Kč

Silvestrovské pobyty (26.12. - 4.1) dvojnásobná cena za osobu a noc, včetně cen za pronájem celé základny.

 

Poznámky:

* K ceně za osobu a noc dle ceníku Vám bude naúčtována spotřebovaná energie pro celou skupinu (elektřina a plyn k ohřevu vody a zimním období k vytápění). V případě více skupin ve společném měřícím okruhu bude spotřeba energií rozúčtována poměrově.

** V případě požadavku na celou základnu (Vaše skupina zde bude jediná) je výpočet dle ceníku se zohledněním minimálních částek za pronájem základny.

Děti do 3 let věku mají pobyt zdarma.

 

Aktuální ceny energií: elektřina 11,- Kč/kWh, voda 99,-Kč/m3, plyn 40,-/m3.

Orientačně: při počtu 20-30 osob se v zimě se energie pohybují průměrně mezi 40-60,- Kč/osoba/noc, v létě je to okolo 20,- Kč/osoba/noc. 

 

Ceny do 28. února 2023

Cena pronájmu určená pro: Cena za osobu a noc

minimální cena

pro celou základnu **

děti (4-15 let) mládež, dospělí (15+)
 skauty 45,- Kč + energie* 45,- Kč + energie* 1600,- Kč
 pro ostatní dětské organizace (TOM, LLM, Sokol, Pionýr aj.) 60,- Kč + energie* 90,- Kč + energie* 2500,- Kč
 pro ostatní 100,- Kč + energie* 150,- Kč + energie* 3500,- Kč

 Silvestrovské pobyty (26.12. - 4.1) dvojnásobná cena za osobu a noc, včetně cen za pronájem celé základny.

Rezervace:

Zkontrolovat obsazenost si můžete v kalendáři Skautského domu. Většinou lze vyhovět operativně a rychle.

S větším předstihem je nutné objednávat zejména jarní prázdniny, silvestr a nároky na velkou část domu (kurzy, početné výpravy…)

K předběžné rezervaci můžete využít náš formulář.

Kvůli závaznosti rezervace je nezbytné  p ř e d e m  uhradit zálohovou fakturu, zpravidla ve výši 2000.- Kč.

Ilustrační fotografie: